Кент Купе Правила и стратегии за играта с карти
Кент Купе Правила и стратегии за играта с карти
Например, да се подритнете е извън правилата — всеки сигнал трябва да е над повърхността на масата. Така има равни шансове някой от другия отбор да го забележи и да ви спре. Ако забележиш някой от противниците си да прави нещо, което да ти прилича на знак можеш да го спреш.
Разбира се, ако няма карта, която да искаш можеш да не разменяш никакви карти. След като всеки е направил размяна или е отказал такава, останалите 4 карти се „погребват“ с лицето надолу. На тяхно място се разкриват нови 4 и това се повтаря докато някой не обяви „кент купе“. Кент е динамична игра на карти, която съчетава елементи на стратегия и психология.
- Кент е динамична игра на карти, която съчетава елементи на стратегия и психология.
- Победител е отборът събрал 5 точки (или може да играете до колкото точки пожелаете).
- Но, за да спечелиш, партньорът ти трябва да обяви, че имаш „кент“, за да грабнете заедно победата.
- Кент е една от първите игри на карти, които научаваш на детските лагери и веднага става една от любимите ти.
Ако избереш да ползваш сигнал с говорене, вероятността да можеш да го използваш само веднъж е много голяма. Важно е да отбележим, че когато знаци за кент купе биват разобличени, трябва да се измислят нови. Играта печели този играч, който успее да вземе всички карти на своите противници. Когато играч остане с 3 или по малко карти може да си ги гледа. Победител е отборът събрал 5 точки (или може да играете до колкото точки пожелаете).
Ако и последните карти са с еднакви стойности, играчите продължават да обръщат по три карти, докато единият извади по-висока трета карта. “ и да посочите играч от друг отбор, ако смятате, че той е събрал четири еднакви карти. Ако познаете, печелите точка, но ако сгрешите, губите точка и трябва да започнете нов рунд.
Как да играеш кент?
“ и вие имате четири еднакви карти (или обратно), тогава вашият отбор печели точка и приключва рунда. “, но вие нямате четири еднакви карти (или обратно), тогава вашият отбор губи точка. Ако двамата партньори имат четири еднакви и един от тях извика “ДВОЕН КЕНТ”, те печелят две точки.
И естествено, блъфа е на почит в игра на карти кент — опитай се да заблудиш противника, че имаш kemps. Играта кент купе (kemps) обичайно се играе от 4 човека, които биват разпределени в отбор по двама подобно на белот. Тук отборите могат да се определят от самите играчи или на случаен принцип с теглене на чоп или карти. В игра на карти кент е добре съотборниците да седнат по диагонал на масата, която играят. Отново подобно на белот, но тук не е заради самото въртене на карти, а за да наблюдаваш противника си. Играта започва като играчите едновременно обръщат най-горната карта от своята купчина с лицевата част нагоре.
Страници в категория „Игри с карти“
Всичко, което ти трябва е тесте карти и приятели, с които да играеш. Страхотна игра за забавна и приятна вечер, стига приятелите ти да не са от хората, които лесно се сърдят. Основната разликa е предимно в обявяванията на различни ситуации. Когато извикаш „Carré-Coupé“, и партньорът и противникът имат готова ръка, но обявилият взима точките.
Полезно е за успешна kent game с партньора ти да си изберете задължително време, в което да погледнете за знака. Например, с всяко прибиране на картите от полето или по време на всяко раздаване, за да не пропуснете важния момент. За да си спретнете една хубава игра на kemps, ви е необходимо много малко.
Някои примерни знаци могат да бъдат свиване на устните, намигане с едно око, почесване по ухото и т.н. Както вече стана ясно, всичко, което ти е необходимо е тесте карти и още 3-ма приятели. Това прави играта страшно непретенциозна и подходяща за всякакви места — от плажа, през автобуса до любимата маса или пейка в парка. Естествено, можеш да играеш и онлайн, където да потренираш за игри на живо.
История на kemps
“ (също„Cut!“, „Counter-Kemps!“, „Block!“ или друга дума в зависимост от възпроизвежданиявариант). Играта прекъсва и всеки от противниковия отбор трябва да покажесвоите карти.1 Ако има играч с четири от един вид, тогава отбора прекъсващияиграта печели точка. Обикновено играта се играе до 10 точки, но е възможно играчите да изберат друга цифра за своя цел. След всяка врътка един от двата отбора взима по 1 точка, но има няколко начина да я вземеш. Ако си събрал 4 еднакви карти, а партньорът ти е обявил победата без да бъде спрян.
Това е непрекъснат процес, без определен ред, играчите разменят карти от ръката си с тези, които се появяват на масата. Ако никой от играчите не иска да смени карта от откритите, отделете ги в страни и изтеглете нови. На мястото на четирите изчистени централни карти се разполагатнови четири карти. Картите, които са изчистени, не могат да бъдат събрани вкомплект за изпълнение на целта на играта. В някои краища на България при кент купе, след като се раздадат карти на играчите се обръща още една карта. Например се пада 7-ца, тя става „забранения плод“ и не може да бъде „събирана“.
Тоест, никой няма право да събира 7-ци и да обявява „кент купе“ с тях. Кент започва, когато и четирите карти поставени в средата се разкрият. Всеки играч може да „изчисти“ от ръката си и да вземе някоя от току що разкритите карти.
Лесните правила и структура са предразполагащи за всеки много бързо да стане експерт в играенето на kent https://palmsbet-bg.net/ gamе. Дори да не си чувал за подобна игра, ти трябват само 5 минути обяснение и си готов да печелиш. Да се познаваш добре с партньора ти винаги е плюс, но не ти обещава победата. Когато го направиш, играта се брои за спечелена от твоя отбор. И обратното, естествено, ако спрат вас — точката отива при другия отбор.
Четири карти саобърнати нагоре на централната игрална повърхност.
Например, ако, играейки kemps, имаш ръка от две 2-ки, вале и поп. А на полето е открита 2-ка, естествено е да „изчистиш“ карта (вале или поп) и да я вземеш. Възможно е двама (или повече) играчи да обърнат едновременно едни и същи по стойност карти. В такъв случай всеки оставя своята карта и изважда следващите три по ред карти от купчинката. Всички обърнати карти се печелят от играча, чиято последна обърната карта е с по-висока стойност от съответната на противниците.