Elon Musk zapowiada X aplikację, która ma zawierać wszystko Czy powstanie nowy WeChat?

Do tej pory shadowban mógł być niewidoczny dla użytkownika. Elon Musk zapowiedział wyświetlanie się informacji na profilu o aktywnym shadowbanie. Ponadto korzystający otrzyma wiadomość o powodzie takiej sytuacji, a także porady, jak ewentualnie pozbyć się bana. To ewidentnie krok w kierunku większej transparentności aplikacji X. WeChat posiada funkcje znane także z innych aplikacji, np. Z kolei w czerwcu miliarder mówił o okazji do stworzenia "zachodniego odpowiednika chińskiej aplikacji WeChat".

Do „M jak miłość” wróciła dawno niewidziana postać. Wygląda zupełnie inaczej!

Nie podał on jednak, kiedy dokładnie będzie się można tego spodziewać. Nie ujawnił również, czy i kiedy aplikacja będzie dostępna dla wszystkich. Od 3 września dzięki X TV użytkownicy nie muszą już kupować dekoderów, a dalej będą mogli oglądać telewizję na żywo na swoich telewizorach SmartTV. Aplikacja umożliwia bowiem strumieniowe przesyłanie filmów i programów z różnych źródeł. X wydał swojego asystenta AI jako oddzielną aplikację na systemy mobilne iOS i iPadOS. Aplikacja została udostępniona w Stanach Zjednoczonych, aczkolwiek jej zasięg będzie rozszerzany o kolejne regiony.

Wszystkie wiadomości i połączenia są szyfrowane end-to-end, a serwery aplikacji nie przechowują żadnych danych użytkowników. Dodatkowo, Threema pochodzi ze Szwajcarii, co oznacza, że jej działalność podlega rygorystycznym europejskim przepisom dotyczącym ochrony danych. Jeśli słowa miliardera potwierdzą się, to możliwe, że jeszcze w tym roku platforma X zacznie oferować usługi płatnicze. Warto przy tym wspomnieć, że niektóre stany USA LEWY wskaźnik odchylenia ręki wydały już swoje zgody.

Elon Musk tworzy własnego ChataGPT. Rozwija także "aplikację do wszystkiego"

Szef Tesli kilkukrotnie wspominał o zwiększeniu użyteczności Twittera m.in. Poprzez dodanie możliwości dzielenia się materiałami wideo na wzór TikToka. Akcje firm Muska wystrzeliły po wyborze Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta USA. Lot ma Marsa, a na pracach nad tym projektem musiałaby zyskać SpaceX. Nie zawsze romansowanie z polityką jest natomiast dla niego korzystne.

Tego, że udało mu się pozyskać odpowiednie osoby do Tesli czy SpaceX. Faktem jest, że z czasem Musk miał coraz więcej do powiedzenia w Tesli, a pierwsi założyciele — coraz mniej. Martin Eberhard i Marc Tarpenning rozstali się zresztą po kilku latach z firmą, media podawały, że podpisali też z firmą Muska umowę o zachowaniu poufności. Nie usłyszeliśmy więc wiele o ich rozstaniu z Muskiem, choć były pogłoski, że nie odbyło się ono w najlepszej atmosferze.

Najpopularniejsze w BUSINESS INSIDER

Miliarder poinformował, że przejęcie jednego z największych serwisów społecznościowych ułatwi mu stworzenie "aplikacji do wszystkiego". Jednak teraz warto cofnąć się do pierwszego akapitu - Twitter ma specyficzny sposób działania, odmienny od pozostałych społecznościówek. Tu odpowiedzi możemy szukać na dalekim wschodzie, a dokładnie w chińskim WeChatcie. Tak nazywała się współtworzona przez niego firma w 1999 r. (dokładnie X.com) świadcząca usługi finansowe, z której po fuzji powstał ostatecznie Aktualizacja rynku 3 listopada Spojrzenie na FED PayPal.

Kolejne zmiany w programie dopłat do kredytów „Pierwsze Klucze”. Nowe możliwości dla kredytobiorców

Miliarder wyjaśnił, że jego zakup platformy mediów społecznościowych – Twitter – ma być katalizatorem do powstania X, który ma być dostępny od trzech do najbliższych pięciu lat. Elon Musk nie rezygnuje z planów dotyczących zakupu Twittera. Jak donoszą dziennikarze serwisu Wirtualne Media, założyciel Tesli ma kupić akcje serwisu za ok. 44 miliardy dolarów.

Od czasu pojawienia wersji na iOS, interfejs Groka doczekał się ponadto spolszczenia. Inna sprawa, że trudno wskazać, dokąd tak naprawdę jedzie Tesla. Niedawno Musk ogłosił, że firma będzie zajmowała się przede wszystkim rozwijaniem humanoidalnych robotów. Jednocześnie od lat dużym celem firmy jest masowe wprowadzenie zupełnie autonomicznych pojazdów. Pewnie gdyby to było bardziej "tradycyjne" przedsiębiorstwo, to zaczęłyby się pojawiać pytania, czy firma naprawdę ma przemyślaną strategię — i czy faktycznie jest w stanie ją konsekwentnie realizować. Patrząc na inne biznesy Muska, ostatnio można stwierdzić, że ich strategia jest co najmniej dziwna.

Dlatego właśnie przejął Twittera – w jego miejsce pojawi się aplikacja X. Ekscentryk rozpoczął proces zastępowania kultowego ptasiego logo Twittera już 24 lipca tego roku. To dopiero początek zmian, jakie zobaczą użytkownicy aplikacji. Elon Musk zamierza rozszerzyć program o funkcje, które z typowym portalem społecznościowym mogą ActivTrades mieć niewiele wspólnego. Zapowiadał je wielokrotnie w wywiadach i wpisach na Twitterze.

W 2000 roku połączył się z konkurencyjnym Confinity Inc. i zmienił nazwę na Paypal. – Twitter jest katalizatorem do spełnienia oryginalnej wizji X.com – napisał Musk w środę. Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów na temat tego, czym ma być X. Aplikacja do wszystkiego to niezbyt precyzyjne określenie, nie wiemy, czym jest "wszystko" w interpretacji Elona Muska.

  • Platformę streamingową Twitch, szyfrowany komunikator Signal czy serwis społecznościowy oparty o ideę forów tematycznych Reddit.
  • Elon Musk wielokrotnie składał obietnice dotyczące harmonogramu sprzedaży przez Teslę pojazdu, który może jeździć autonomicznie bez ingerencji człowieka.
  • Zmiana ta wpisuje się w nową strategię Muska, który ogłosił, że klipy mają teraz zacząć dominować na X.
  • Jeśli wiele z tych gałęzi faktycznie zyska użytkowników, to przychody spółki znacznie wzrosną, a przez to może wzrosnąć także kurs akcji na giełdzie.

"Upada era lat 90.". Cła Donalda Trumpa zmieniają architekturę świata OPINIA

  • Jest w stanie generować obrazy i zadawać pytania na podstawie wyszukiwania internetowego, nawet, gdy nie jesteśmy zalogowani na konto X.
  • Elon Musk w jednym z postów potwierdził, że twórcy treści będą lepiej opłacani za reklamy, które wyświetlają się podczas oglądania ich treści publikowanych na portalu.
  • Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata.

X Holdings I miało być spółką dominującą nad II, z kolei rolą III było podjęcie pożyczek na sumę 13 miliardów dolarów. Po finalizacji zakupu X Holdings II miało przestać istnieć. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata.

Według danych prezentowanych przez biznesmena obecnie aż osiem na dziesięć wizyt na X skupia się na oglądaniu filmów, co pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w tej formie treści. Elon Musk wielokrotnie składał obietnice dotyczące harmonogramu sprzedaży przez Teslę pojazdu, który może jeździć autonomicznie bez ingerencji człowieka. Jednak firma wielokrotnie wycofywała się z deklaracji, że każdy samochód, który produkowała, miał sprzęt wymagany do tego, aby pewnego dnia w pełni jeździć samodzielnie. To wszystko brzmi przyszłościowo i perspektywicznie z biznesowego i finansowego punktu widzenia.

X, bo tak ma się nazywać, została określona przez Elona Muska jako "aplikacja do wszystkiego". Trudno określić, co to dokładnie oznacza, można jednak snuć pewne domysły. WeChat to w zasadzie dziś też miejsce do prowadzenia biznesu. Jak zauważa agencja, gospodarka programów tworzonych na tę aplikację jest warta ok. 240 mld dolarów. WeChat zresztą w sobie łączy w sobie usługi oferowane przez Facebooka, Twittera, Ubera i Instagrama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA